Landscape festival 2023 v Jihlavě

Lodě(nice!) – lokalita s velkým potenciálem. Chceme ji oživit. Trvale, nejen dočasně!

Pro letošní ročník „Landscape festivalu“, jehož dějištěm bude poprvé Jihlava, připravujeme jako autoři spolu s Evou Bystrianskou architektonickou intervenci do veřejného prostoru v lokalitě Českého Mlýna. Stay tuned…

Přejete si, aby byl projekt Loděnice realizován?
70 votes

Pro letošní ročník „Landscape festivalu“ v Jihlavě jsme připravili spolu s Evou Bystrianskou architektonickou intervenci do veřejného prostoru v podobě modelu (ne)plánované stavby půjčovny lodí a sportovního vybavení v reálném měřítku.

Zvolený materiál (lešenářské trubky) umožňuje navrženou konstrukci po skončení festivalu rozebrat a opětovně použít na jiném místě.

V architektonické studii areálu půjčovny a relax zóny Loděnice Jihlava z roku 2022 jsou navrženy tři funkční části – půjčovna sportovního vybavení, molo na řece pro kotvení lodí a pobytová relax zóna pro návštěvníky.

Relax zóna, sloužící především k posezení, piknikům či konání různých menších akcí, je navržena v západní části. V tomto místě mohou návštěvníci využít přirozený stín vzrostlých stromů. Zóna je přístupná navrženou bezbariérovou pěší komunikací z jižního směru od parkoviště.

Půjčovna bude veřejnosti poskytovat i převlékací kabiny a prostor s uzamykatelnými skříňkami pro úschovu věcí.

Více o projektu zde.